Pomáhejte s námi! Z každého prodaného produktu věnujeme 10 Kč nadačnímu fondu "Naděje pro Erička". Děkujeme.

Charakteristika kamenů

Achát
Kámen, který dodává citovou, rozumovou i tělesnou důvěru, podporuje sebedůvěru. Díky němu překonáváme negativní pocity, získáváme pocit bezpečí a jistoty, dodává odvahu a sílu. Je vhodný i jako ochranný kámen pro malé děti.
Léčebné účinky: posiluje krevní oběh, čistí lymfatický systém, předchází střevním obtížím.

Akvamarín
Kámen odvahy, klidu, radosti a tstí, kteroišťuje od strachu a stresu, ukliduje mysl. Zlepuje komunikaci a vyjadování.
Lé
čebné účinky: pomáhá při léčbě štítné žlázy, tiší bolesti zubů, krku, pomáhá při alergiích a dýchacích obtížích.

Amazonit
Kámen pravdy a odvahy, kternapomáhá k duevní rovnováze a harmonii osobnosti. Navozuje pocit bezpeí. Bvá také povaován za kámen úspchu.
Lé
čebné účinky: léčba osteoporózy, ulevuje od svalových křečí, pomáhá při léčbě zubního kazu, vhodný při nedostatku vápníku.

shop-text2

Ametyst
Je povaován za kámen istoty, mocnkámen s velkou ochrannou sílou. Zahání stres, strach a negativní emoce, vyvolává klidnspánek a sny. Pináí pozitivní nadje. Pomáhá pi závislostech.
Lé
čebné účinky: odstranění napětí a bolestí hlavy, pomáhá při poruchách sluchu, dýchacích a žaludečních obtížích, kožním onemocnění, kladně působí na střeva a mikroflóru.

Apatit
Kámen, kter
má silnou moc a poskytuje rychlé zklidnní, napomáhá pi stresu a traumatech, navozuje klidnspánek. Podporuje mezilidské i partnerské vztahy.
Lé
čebné účinky: pomáhá při cukrovce, podporuje imunitní systém, zlepšuje funkci metabolismu.

Avanturín
Kámen
tstí, kladntaké psobí na ve, co má spojitost s majetkem. Zvyuje vytrvalost, kreativitu, rozvíjí vnímavost.
Lé
čebné účinky: napomáhá při migrénách, dobře působí na štítnou žlázu, posiluje zrak udržuje v rovnováze krevní tlak.

aroit
Kámen prom
ny, ovlivuje nai dui, pomáhá pekonávat strach a stres, navozuje klidnspánek u dtí, zahání nespavost. Velkou moc má pi hojení na tlesné i duevní úrovni, do rovnováhy uvádí emoce. Pomáhá pi vyerpání.
Lé
čebné účinky: ulevuje od bolestí a křečí, působí na regulaci krevního tlaku, působí na oči, srdce, játra

Chalcedon
Kámen, kter
smutek mní na radost, navozuje klidné pocity, uvádí tlo, mysl i ducha do vzájemné harmonie. Pináí energii, sílu a úspch.
Lé
čebné účinky: očista těla, léčba ran, čistí lymfatický systém, podporuje tvorbu mateřského mléka.

Citrín
Kámen
tstí, hojnosti, prosperity a úspchu. Pohlcuje negativní energii a podporuje píliv nové energie. Zvyuje tvrí schopnosti. Chrání proti noním mrám, a také urovnává rodinné vztahy.
Lé
čebné účinky: působí proti únavě a únavovému syndromu, reguluje trávení, napomáhá při infekci v ledvinách a močovém měchýři, pomáhá při celulitidě.

Fluorit
Má ochrannou moc, posiluje my
lenky, zmíruje emoní vyptí. Pomáhá pi stresu a depresích, zvyuje sebedvru, pomáhá pi uení.
Lé
čebné účinky: výborně působí na zuby, kosti, klouby, vhodný při nachlazeních a infekcích, napomáhá při hojení ran, zklidňuje bolesti hlavy, pomáhá při depresích.

Howlit
Napomáhá k hlubokému klidu a uvoln
ní, ukliduje city, pomáhá pekonávat nervozitu, stres a podrádnost.
Lé
čebné účinky: ukládá v těle vápník, pomáhá při křečových žilách, migrénách a menstruačních bolestech, léčí žaludek, ledvinové kameny, snižuje cholesterol a horečku.

Jadeit
Kámen, který přitahuje lásku, ale i peníze. Pomáhá prodlužovat život, předcházet nemocem, dodává energii při práci. Ochraňuje nás před neštěstím. Uklidňuje mysl, je kamenem čistoty a vyrovnanosti.
Léčebné účinky: léčí srdce, ledviny, močový měchýř, kyčle, slezinu, podporuje plodnost, pomáhá při porodu, detoxikace organismu.

Jaspis
Kámen ochraňující nás před fyzickými i duševními riziky, zbavuje negativní energie, přitahuje štěstí, dodává odvahu.
Léčebné účinky: zmírňuje bolesti při porodu, podporuje oběhový a trávicí systém, prodlužuje sexuální rozkoš.

Karneol
Kámen dodávající odvahu, trpělivost a klid, motivuje v podnikání, je považován za kámen vitality, tiší vztek, ulevuje od depresí a negativních myšlenek, dodává víru v sebe sama.
Léčebné účinky: pomáhá při depresích, podporuje prokrvování orgánů, zvyšuje plodnost, napomáhá při nemocech spojených s krví, předchází onemocněním kůže.

Křišťál
Je považován za nejvíce univerzální a účinný krystal na světě. Uvádí energii do úplné harmonie. Podporuje psychiku, chrání před vším špatným a negativním, odstraňuje bloky. Využití má také na všechny zdravotní problémy.
Léčebné účinky: podpora zdraví a imunitního systému, podporuje zažívání, léčí střevní obtíže, bolesti hlavy a zubů, neurologické obtíže, hojí popáleniny, zesiluje působení ostatních kamenů.

shop-text

Labradorit
Tento kámen čistí energie, je užitečný v období změn, odstraňuje negativní energie, pomáhá zapomínat na stará zklamání, odstraňuje strach. Je považován za mystický a ochranný kámen.
Léčebné účinky: tiší bolest kostí a páteře, vhodný při nachlazení, revmatismu, pomáhá snižovat krevní tlak, přináší hormonální rovnováhu.

Lapis lazuli
Kámen, který rychle odbourává stres a navozuje naprostý klid a mír, pomáhá při depresích. Pomáhá rozvíjet tvůrčí schopnosti, upevňuje vztahy milostné i přátelské.
Léčebné účinky: snižování horečky, léčba dýchacích obtíží, nespavosti, migrény, působí na hlasivky, zrak, krevní tlak.

Lávový kámen
Kámen, který pomáhá dosáhnout cílů, pohlcuje negativní energii a přináší pozitivní. Posiluje odhodlání.
Léčebné účinky: zmírnění zánětů v těle, tiší bolesti, posiluje imunitu.

Malachit
Ochranný kámen, děti chrání před pády, dospělé ochraňuje na cestách. Uvolňuje nervovou soustavu, navozuje klidný spánek.
Léčebné účinky: léčí astma, zlomeniny, epilepsii, pomáhá při porodu, posiluje pohlavní rovnováhu, očišťuje játra.

Nefrit
Kámen tlumící vypjaté emoce, zklidňující agresi a neklid. Učí toleranci a pochopení. Harmonizuje tělo i duši.
Léčebné účinky: pomáhá při bolestech hlavy, podporuje plodnost, vhodný k porodu.

Obsidián
Kámen s velkou ochrannou silou před zlem, negativitou magickými útoky, pomáhá prolomit blokády, je vhodný při zkouškách a významných rozhodnutích, podporuje logické myšlení.
Léčebné účinky: vhodný při obtížích s klouby, při zánětech, působí jako přírodní antibiotikum, pomáhá detoxikovat organizmus.

Onyx
Kámen, který ochraňuje před negativitou, dodává životní sílu, pomáhá v těžkých situacích. Zbavuje silného fyzického a citového napětí. Zvyšuje sebedůvěru, podporuje vytrvalost.
Léčebné účinky: působí na kosti, zuby, nehty, vlasy, zmírňuje bolesti srdce, prokrvuje končetiny, chrání před nemocemi, léčí krevní choroby.

Rodochrozit
Kámen dodávající mimořádnou energii při velké fyzické aktivitě. Zbavuje tělo stresu a navozuje klidné emoce, zahání deprese.
Léčebné účinky: pomáhá při migrénách, léčí dýchací onemocnění a astma, zlepšuje zrak a činnost srdce, kladně působí na pokožku, odstraňuje deprese.

Rodonit
Navozuje citovou rovnováhu a pocit lásky, zbavuje následk
ů šoku a paniky, odstrauje závislost na jinch osobách, pomáhá budovat sebedvru, schopnost odpoutt a vyhnout se zmatkm a chybám.
Lé
čebné účinky: čistí srdce, zklidňuje křeče, léčí rány na kůži, stabilizuje imunitní systém, vhodný při roztroušené skleróze, zánětech kloubů.

shop-text3

Růženín
Kámen pova
ovanza symbol lásky, krásy. Napomáhá pi uzdravování, uí trplivosti, dodává nám sílu a ivotní energii, pomáhá projevovat skrvané pocity. Vhodnpro dti.
Lé
čebné účinky: léčba srdce, ledvin, jater, plic, nervového systému, podporuje plodnost u mužů, vhodný při dlouhodobých onemocněních, hojí popáleniny.

Sluneční kámen
Kámen siln
nabitslunení energií, svou pítomností ve rozzáí, pedává pozitivní energie a svtlo do ivota. Dodává domovu ochrannou energii. Uí nezávislosti k nejbližším lidem, ídit svj vlastní osud. Napomáhá pi problémech se stídáním tyroních období.
Léčebné účinky: pomáhá při chronických bolestech v krku, léčí žaludeční vředy, ulevuje od bolestí, pomáhá při revmatismu.

Sodalit
Kámen uklid
ující nai mysl, potlauje zmatek, dodává odvahu, podporuje koncentraci a ochrauje ped konflikty. Kámen, kterzvyuje nae sebevdomí.
Lé
čebné účinky: očista lymfatického systému, podpora metabolismu, dobře působí na krk a hlasivky.

Turmalín
V
jimenkámen, ktermá pouze píznivé úinky, pinálovku radost, zbavuje negativní energie, stresu, zlosti. Pomáhá zvýšit sebedvru, nezávislost.
Lé
čebné účinky: napomáhá při dětských onemocněních, zvyšuje imunitu, působí na srdce.

Tygří oko
Tento kámen ochra
uje ped vemi formami nebezpeí. Podporuje energii v tle, pomáhá odbourat závislost na druhch lidech. Zkliduje zmatek, pináí emoní rovnováhu. Ochrauje na cestách. Pitahuje bohatství.
Lé
čebné účinky: zmírnění křečí, léčba zraku, pomáhá při zlomeninách.

Tyrkenit – meditaní kámen s ochrannou silou, má uklidující úinky, odstrauje negativní energie. Pomáhá neutralizovat nepíznivé psobení mobilních telefon. Podporuje nai vli, zbavuje zlozvyk.
Lé
čebné účinky - vhodný pro zdravý vývoj a růst vlasů, zubů, kostí, nehtů.

Upozorňuji, že nošení náramků z minerálních kamenů není alternativní metodou k lékařské péči a nenahrazují použití léků. Popis vlastností kamenů, které se netýkají jeho fyziklních vlastností, jsou uvedeny na základě obecně šířených a obecně dostupných informací o tradičním využití kamene, které nejsou ověřeny vědou.